• Sárospatak

• Első osztályosaink, Pachota Zsófia, Eszterhai Bence és Király Bence, testvériskolánk diákjaival közösen emlékeztek meg az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről a sárospataki Árpád Vezér Gimnáziumban.

Zsófit kérdezve egy tartalmas kirándulás élménybeszámolóját kaphattuk: „Egyébként nagyon jól éreztük magunkat. Ebéddel kezdtünk, ezután meglátogattuk az Árpád Vezér Gimnázium testvériskolánkat. Az épület kívülről egy baglyot ábrázol, a beltere pedig tágas. Később ellátogattunk a közeli sárospataki Rákóczi-várba. Nagyon szép volt, kívülről és belülről is. Este kimentünk sétálni, a helybeli diákok egy kis bemutatót tartottak nekünk a környékről, este pedig társasoztunk, ismerkedtünk – beszélgettünk. Az utolsó napon került sor az 56-os forradalomról való közös megemlékezésre. A következő állomásunk a mozi volt, itt megnéztük az Apa c. filmet, így betekinthettünk a múltba. A továbbiakban kvízes kérdésekkel foglalkoztunk. Aztán következett egy záró ebéd. Majd szívszorítóan búcsúztunk el egymástól, hiszen nagyon örültünk, hogy találkoztunk és új ismeretségek köttettek.“

Naši prváci z maďarského oddelenia, Zsófia Pachota, Bence Eszterhai a Bence Király si spolu so študentami našej partnerskej školy pripomenuli výročie revolúcie a boja za slobodu z roku 1956 v Sárospataku.

• Záložka do knihy spája slovenské školy

• Opäť sme sa zapojili do projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Tohtoročná téma projektu bola: Hrdinovia detektívnych románov. Dnes sme odoslali záložky, ktoré sme vyrobili pre našich spolužiakov z partnerskej školy (Gymnázium, Alejová 1, Košice). Dúfame, že sa im budú páčiť a tešíme sa na ich výtvory.

A mai napon elküldtük a partneriskolánk diákjainak készített könyvjelzőket. Reméljük, hogy elnyerik a tetszésüket. Izgatottan várjuk az ő könyvjelzőiket!

• Biela pastelka

• 22.09.2023 sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka. Podarilo sa nám vyzbierať sumu 143,40 €. Ďakujeme!

Iskolánk diákjai bekapcsolódtak a Vakok és Gyengénlátók megsegítésére szervezett gyűjtésbe, amelynek összege 143,40 € lett. Köszönjük!

• Šport spája - A sport összeköt

• Šport spája. A taktiež aj naše gymnázium. V duchu tejto myšlienky sa konal náš netradičný volejbalový turnaj. Na našom multifunkčnom ihrisku sa predstavilo šesť družstiev: družstvo ZŠ POH, družstvo ZŠ Erdélyiho, družstvo absolventov a rodičov, družstvo pedagógov GVK a dve družstvá študentov GVK. Keďže každý zo seba vydal maximum, prišlo vhod aj občerstvenie. Turnaj bol zorganizovaný s úmyslom spájať ľudí, priateľov školy a našou snahou bude pokračovať v tejto tradícii.

A sport összeköt. És a Nagykaposi Gimnázium is. Ebben a szellemben került megrendezésre a különleges csapatfelállítású röplabdatornánk. Egy vidám októberi péntek délutánon iskolánk sportpályáján összegyűltek a sportolni és szórakozni vágyók, akik valamilyen módon kapcsolódnak iskolánkhoz, iskolabarátok: képviseltette magát a P.O.H. Alapiskola, az Erdélyi János Alapiskola, a volt diákok és a szülők, a GVK-s tanárok, a gimiseink pedig két csapatot állítottak fel. Mindenki a legjobbat hozta ki magából. A versenyzők fáradalmaikat egy kellemes hangulatú megvendégelés során pihenhették ki. A tornát hagyományteremtő céllal rendeztük meg annak érdekében, hogy megerősödjenek a gimnáziumhoz kötődő emberek közti kapcsolatok.

• Novinka - Újság

• Zúčastnili sme sa slávnostného odovzdania nového sídla Generálneho konzulátu Maďarska v Košiciach. Prihovoril sa maďarský minister zahraničných vecí, Péter Szijjártó a Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice.

Részt vettünk a kassai magyar főkonzulátus új épületének átadó ünnepségén. Az eseményen beszédet mondott Magyarország külgazdasági és külügyminisztere, Szijjártó Péter, valamint Jaroslav Polaček, Kassa főpolgármestere.

• GVK

• Škola 21. storočia by mala byť miestom vzdelávania, kde sa študenti cítia príjemne. Snažíme sa pre to urobiť maximum - nové prírastky /pohovka, skrinky, stolíky, spoločenské hry/ do oddychových zón v triedach a na chodbách.

A 21. század iskolája az oktatás olyan helye kell, hogy legyen, ahol a diákok kellemesen érzik magukat. Igyekszünk a lehető legtöbbet megtenni ennek érdekében – új szerzemények (kanapé, szekrények, asztalok, társasjátékok) a tantermek pihenőterében és a folyosón.

• Košice - Medzinárodný maratón mieru

• Po prvýkrát sa žiaci našej školy – Zsófia Pachota (1.B), Filip Palkóci (3.A), Valér Rácz (3.A) stali účastníkmi Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach a to rovno na jubilejnom 100. ročníku. V štafetovej disciplíne za výpomoci svojej učiteľky reprezentovali team GVK a zabehli celú maratónsku 42 km dlhú trať. So svojim výkonom boli nadmieru spokojní a atmosférou samotných pretekov nadšení. Blahoželáme!

Első alkalommal képviseltettük magunkat a Kassai Békemaratonon. Pachota Zsófia (1.B), Filip Palkóci (3.A), Valér Rácz (3.A) részt vett a jubileumi századik megmérettetésen. A stafétafutásban Silvia Pappová tanárnővel alkották iskolánk csapatát, és lefutották a teljes 42 kilométeres távot. Eredményükkel rendkívül elégedettek voltak, valamint a versenylégkör is lelkesítette őket. Gratulálunk!