• Amore, š.f., R&MAKERS, š.f.

• Aj v tomto roku vznikla študentská firma

V novembri sa uskutočnili Úvodné valné zhromaždenia a registrácia dvoch študentských firiem.

Študentská firma simuluje akciovú spoločnosť, pomocou ktorej sa študenti reálne učia podnikať.

Na pôde gymnázia vznikli dve firmy. 3.A založila firmu s názvom Amore, š.f. a 3.B s názvom R&MAKERS , š.f.

Ebben a tanévben is lett diákcégünk

A novemberi Bevezető Közgyűlés alapján 2 diákcég bejegyzésére került sor.

A diákcég egy szimulált részvénytársaság, amelynek segítségével a diákok valós helyzetekben ismerkednek a vállalkozás alapjaival.

A gimnázium területén két diákcég jött létre: a 3.B R&MAKERS š.f. és a 3.A Amore š.f. néven alapított céget.

• Blahoželáme - Gratulálunk

• Včera boli pri príležitosti Dňa študentov ocenení p. predsedom KSK R. Trnkom tí najlepší, ktorí dosiahli významné úspechy pri reprezentácii VÚC na celoštátnej a medzinárodnej úrovni. Tešíme sa, že naše gymnázium bolo medzi nimi. Blahoželáme Mátyásovi Abaházimu.

A nemzetközi diáknap alkalmából Rastislav Trnka megyeelnök kitüntette azokat a diákokat, akik megyénket képviselve jelentős eredményeket értek el országos és nemzetközi szinten. Örülünk, hogy iskolánk is köztük lehetett. Gratulálunk Abaházi Mátyásnak!

• Gymnaziálny päťboj prírodovedcov

• 16. ročník súťaže Gymnaziálny päťboj prírodovedcov v Michalovciach, ktorú pripravuje Gymnázium Pavla Horova.

A Természettudósok gimnáziumi öttusáján vettünk részt. A versenyt a nagymihályi Pavol Horov Gimnázium szervezte immár 16. alkalommal.

• GreenTech Laboratory

• Naša škola podporuje nadšencov pre vedu, najnovšie sme sa zapojili do spolupráce s Technickou univerzitou v Košiciach a so ZŠ POH. V rámci projektu GreenTech Laboratory nám univerzita vyčlenila rozpočet na miniprojekt, kde sme dostali za úlohu pripraviť dron a naprogramovať ho na zber vody, ktorá následne postupuje na rozbor. Máme za sebou prvé stretnutie. Vytvoril sa tím a vyskúšali sme riadenie dronu pomocou aplikácie. Z našej školy sa do tejto časti projektu zapojili Eduard Bölöni a Július Adamec pod vedením p. prof. Beňa. Zo základnej školy mentorkou tímu v zložení Klára Sofia Szegiová, Miriam Szanyová a Sebastián Magyar, je p. uč. Krajníková. Tešíme sa na výsledok a držíme im palce!

Iskolánk támogatja a tudomány lelkes rajongóit. Legutóbb a kassai Műszaki Egyetemmel és a Pavol Országh Hviezdoslav Alapiskolával léptünk együttműködésbe. A GreenTech Laboratory projekt keretén belül az egyetem egy miniprojekt költségét különítette el nekünk. Feladatul kaptuk, hogy drónt készítsünk és hogy víz gyűjtésére programozzuk, amit aztán elemzésre küldenek. Első alkalommal találkoztunk. Megalakult a csapatunk, és kipróbáltuk, hogyan kell irányítani a drónt egy applikáció segítségével. A projekt ezen részébe Eduard Bölöni és Július Adamec kapcsolódott be iskolánkból Beňo tanár úr felügyelete alatt. Az alapiskolából Klára Sofia Szegiová, Miriam Szanyová és Sebastián Magyar, Krajníková tanárnő vezetésével. Várjuk a kiértékelést és szorítunk nekik.

• Novinka - Ujság

• Členky školského parlamentu Vivi Bariová a Kecskés Kincső sa zúčastnili stretnutia k programu Participatívne rozpočty na stredných školách, ktorý sa realizuje v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom. Školenie pozostávalo z teoretickej a praktickej časti, v rámci ktorej si študentky zahrali zážitkovú hru „Nie je mesto ako mesto". Spoločenská hra hravou formou približuje ako funguje participatívny rozpočet vo fiktívnom meste.

V participatívnom rozpočte študenti stredných škôl sami rozhodujú, ako vynaložia s vyčlenenou časťou finančných prostriedkov 1 000€. Ponúkajú riešenia spracované do konkrétnych projektov, hlasujú o ich poradí a najlepšie projekty zrealizujú.

Vivi Bariová és Kecskés Kincső iskolaparlamenti képviselők részt vettek a Kassai önkormányzattal együttműködve megvalósuló Részvételi költségvetések a középiskolákban programról tartott megbeszélésen. A képzés elméleti és gyakorlati részből állt. A diákok a „Nem város, mint város” élményjátékban vettek részt, amely játékos formában mutatja meg a részvételi költségvetést működését egy fiktív városban. A részvételen alapuló költségvetés-tervezés során a középiskolás diákok maguk döntik el, hogyan költsenek el a forrásokból elkülönített 1000 eurót. Konkrét projektekké feldolgozott megoldásokat kínálnak, megszavazzák és megvalósítják a legjobb projekteket.