• Otvorenie školského roka - Tanévnyitó

• Milí študenti!

Pozývame vás na slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024.

Tešíme sa na vašu účasť dňa 4. septembra 2023. Stretnutie prvákov s triednymi učiteľmi bude o 8:20 vo vestibule školy. Slávnostné otvorenie sa uskutoční o 8:30 v budove gymnázia, kde sa k vám prihovorí riaditeľ školy. Potom  sa  zúčastníte na triednických hodinách, na ktorých dostanete pokyny k štúdiu.

• Vyučovanie podľa rozvrhu začne 5. septembra 2023, prváci si prevezmú učebnice.
            • Potvrdenie tlačiva na autobusy pre všetky ročníky sa bude vybavovať 28. augusta 2023 od 7:30 h do 12:00 h u triednych učiteľov. (1.A – p. Lecková)
            • Školská jedáleň je v prevádzke od 5. septembra 2023.

Prajeme vám úspešný vstup do nového školského roka!

Kedves Diákok!

Tanévnyitóra hívunk Titeket, amelyre 2023. szeptember 4-én kerül sor a gimnázium épületében. Az elsősök az iskola előcsarnokában 8:20-kor találkoznak az osztályfőnökükkel. Az ünnepélyes megnyitó 8:30-kor kezdődik, majd osztályfőnöki órák következnek.

• Az órarend szerinti tanítás szeptember 5-én kezdődik. Az elsősök ezen a napon kapják meg a tankönyveket.
            • Az autóbusz-chipkártyához szükséges igazolást az egyes évfolyamok az osztályfőnöktől kapják meg 2023. augusztus 28-án, hétfőn 7:30 – 12:00 között.

(1.B – osztf. Tóbiás)

• Az iskolai konyha szeptember 5-től üzemel.

Sikeres tanévkezdést kívánunk!

• Študent roka 2022/23 Az év diákja

• Cenu "Študent roka 2022/23" ziskali: Nikoleta Pappová zo 4.A a Abaházi Mátyás z 3.B triedy. Blahoželáme!

Az ÉV DIÁKJA címet Nikoleta Pappová és Abaházi Mátyás kapták. Gratulálunk!

• Hry bez hraníc - Játék határok nélkül

• Dnešný deň sa niesol v znamení športu, pohybu a zábavy. Náš tradičný športový deň sa vydaril. Sme radi, že naše pozvanie prijali ôsmaci z okolitých základných škôl. Ďakujeme za vašu účasť!

A mai nap a mozgás és a sport jegyében telt iskolai közösségünk számára. A Játék határok nélkül nevű megmérettetés jó hangulatban telt. Örülünk, hogy a környező alapiskolák nyolcadikosai elfogadták meghívásunkat. Köszönjük a részvételt!

• Kapušianske pero/ Nagykaposi Toll

• Naši študenti sa zapojili do autorskej literárnej súťaže Kapušianske pero a autorskej výtvarnej súťaže Kapušianska paleta. Všetkým oceneným blahoželáme!

Gratulálunk iskolánk azon tanulóinak, akik bekapcsolódtak és eredményesen szerepeltek a Nagykaposi Toll és Nagykaposi Paletta versenyeken.

1. miesto/ hely: Kapitány Boglárka, 3.B

2. miesto/ hely: Eduard Bölöni, 2.A

3. miesto/ hely: Vanesa Kissová, 2.A

Kapušianska paleta/ Nagykaposi Paletta

1. miesto/ hely : Kapitány Boglárka, 3.B

• Petőfi 200

• Iskolánk elsős diákjai a Petőfi 200 program keretében látogatást tettek a nyíregyházi Sóstói Múzeumfaluban. A program során először Petőfi életével és költészetével ismerkedhettek játékos, interaktív formában, majd a szabadtéri néprajzi kiállítást tekintették meg. A napot közös ebéd zárta a Rancs Pizza & Burger Bárban a közeli Kemecsén.

Köszönet a Szövetség a Közös Célokért Társulásnak a lehetőségért és az együttműködésért!

V rámci programu Petőfi 200 naše prváčky navštívili škanzen v meste Nyíregyháza. Oboznámili sa so životom a dielom Sándora Petőfiho a neskôr si pozreli národopisnú výstavu.

• Abaházi Mátyás

• Abaházi Mátyás részt vett azon a díjátadón, amit a Matematikai Olimpia megyei fordulójának A kategóriás sikeres megoldói és győztesei részére rendeztek. Gratulálunk!

Abaházi Mátyás sa zúĉastnil na Ocenení úspešných riešiteľov a víťazov krajského kola MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY kategórii A. Gratulujeme.

• Medve matekverseny

• Ma a borsi Rákóczi-kastély volt a Medve matekverseny helyszíne (logika, térkép, csapat, 3 óra felderítés, sport és feladatok megoldása), ahol kiválóan szerepeltek az elsős Nagy Eszter, Tóth András, Vaszily Olivér és a harmadikos Abaházi Mátyás.

Köszönjük és gratulálunk!

Dnes na matematickej súťaži v kaštieli Ràkócziho v Borši

• Curie Kémia Emlékverseny - Chemická súťaž Curie

• Abaházi Mátyás és Tóth András képviselte iskolánkat a Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjén Szolnokon.

Mátyás Abaházi a András Tóth reprezentovali našu školu na celoštátnom finále súťaže Curie chémia memoriál v Szolnoku.

• Mladý Európan

• Na krajskom kole súťaže Mladý Európan našu školu reprezentovali: L. Tivadarová, F. Palkoci, M. Čalfa. Obsadili pekné 5. miesto.

A Mladý Európan elnevezésű verseny megyei fordulóján L. Tivadarová, F. Palkoci és M. Čalfa képviselte a gimnáziumot. Az 5. helyen végeztek.

• Olvasómaraton

• 2023. április 28-án hosszú idő után ismét lezajlott a hagyományos Olvasómaratonunk. Egy kedvenc könyvről folytatott kezdeti beszélgetés után elkezdtük olvasni 2050 - Ifjúsági novellák a jövőről című könyvet. Milyen lesz 27 év múlva a kamaszok élete?

A diákok eredeti, kézzel készített könyvjelzővel mentek haza, egyikük pedig egy könyvvel gazdagodott. Köszönjük diákjainknak a részvételt, és külön köszönjük az iskola parlamentjének a teljes foglalkozás előkészítését.

• „LEŠKA"

• „LEŠKA" - Lieč, športuj, kvízuj